Restauracja ALBERTINA zaprasza na fine dining w plenerze


Właściciele krakowskiej restauracji Albertina po raz kolejny z wirtuozerią łamią schematy postrzegania gastronomii, wychodząc do gości z niecodzienną propozycją. A jest nią unikatowa i bardzo ciekawie zapowiadająca się kolacja w duchu slow food, która będzie miała miejsce w niezwykłych okolicznościach przyrody w Winnicy Wieliczka.
  
Warto podkreślić, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie w całym regionie, a podobne są organizowane niemal wyłącznie przez najbardziej prestiżowe restauracje na świecie. „Fine Dining w Plenerze” jest zaproszeniem do spędzenia wyjątkowego czasu w miejscu, które gwarantuje piękne widoki, spektakl zachodzącego słońca i zjawiskowe towarzystwo winorośli oraz sadu jabłoni.
 


Trzeba podkreślić, że w kuchni Albertiny są mocno promowane i nieustannie wykorzystywane produkty lokalne, organiczne i tworzone przez ludzi z pasją. Nic zatem dziwnego, że również w winnicy dania będą bazowały na najwyższej jakości, naturalnych składnikach. Ta wyjątkowa i zapewne zaskakująca smakami kolacja zostanie osobiście przygotowana i podana przez cenionego szefa kuchni Grzegorza Fica – współwłaściciela Albertiny, który zaprosił do projektu szefa Łukasza Cichego z restauracji Biała Róża oraz krakowskiego Promotora Kulinarnego Bartosza Wilczyńskiego. Do menu zostanie podane wino organiczne, wyprodukowane prosto z otaczających krzewów winorośli, a za wine pairing odpowiadać będzie sommelier Albertiny - Paweł Białobrocki. Całość została przygotowana z niezwykłą starannością, co jest gwarancją wspaniałej atmosfery, która najpewniej będzie towarzyszyła temu wydarzeniu. Swój udział zgłosiło już wielu koneserów wyjątkowych chwil.

Kolacja „Fine Dining w Plenerze” – edycja Lato 2019 odbędzie się w piątek 23 sierpnia 2019 roku w położonej 10 kilometrów od Krakowa Winnicy Wieliczka. Ta niezwykła na mapie Polski winnica założona została przez Agnieszkę Rousseau oraz Piotra Jaskółkę, którzy tworzą wspaniałe wina z zachowaniem szacunku dla natury. Winnica otrzymała certyfikat ekologiczny, a całe gospodarstwo prowadzone jest biodynamicznie, co oznacza, że poza szlachetnymi krzewami winnej latorośli znajduje się tam także sad ze starymi odmianami drzew owocowych i inne, tradycyjnie uprawiane na terenie kraju rośliny. Nie brakuje tam również, korzystających z nektaru pszczół. Inauguracja kolacji rozpocznie się w restauracji Biała Róża. Po aperitifie uczestnicy wraz z organizatorami wspólnie pojadą do winnicy, gdzie rozsmakują się w autorskim menu w duchu slow food. Organizatorzy zapowiadają, że spotkanie jest pierwszym z cyklu, a kolejne odbędzie się jeszcze w tym roku.

Informacje od organizatora
  • Termin: piątek, 23 sierpnia 2019
  • Miejsce spotkania, wspólny wyjazd: Restauracja Biała Róża
  • Miejsce kolacji: plener w Winnicy Wieliczka
  • Cena: 350 PLN / os., w cenie transport do / powrót
  • Na wszelkie pytania związane z organizacją i rezerwacją odpowiada manager Artur Bień
+48 570-136-720 / artur.bien@albertinarestaurant.pl

Albertina Restaurant & Wine
Godziny otwarcia: codziennie od 12:00 do 23:00
Lokalizacja: ul. Dominikańska 3, Kraków
Strona internetowa: www.albertinarestaurant.pl
Facebook: www.facebook.com/AlbertinaRestaurant

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.