Pierwsza kawiarnia Etno Cafe na Śląsku


W Katowicach została otwarta pierwsza kawiarnia Etno Cafe na Śląsku. To już dwudziesty pierwszy lokal polskiej marki kawowej w kraju i czwarty otwarty w tym roku.
 
Kawiarnia znajduje się w sercu Katowic, na pierwszym piętrze Galerii Katowickiej. Oprócz znanych już bywalcom Etno Cafe motywów w nowej kawiarni pojawią się lokalne akcenty, m.in. neon #katowicenielizbona, będący nawiązaniem do chętnie wykorzystywanego przez katowiczan hasztagu.
 
We wnętrzu kawiarni znalazły się znane z innych lokali sieci motywy roślinne i kultowe fotele, łódzkiej firmy 366 Concept. Unikatowy klimat miejsca tworzą też kwiaty dostarczone przez wrocławski Projekt Rośliny.
 
Na gości katowickiej Etno Cafe czekają dobrze znane w Polsce kraftowe kawy, bagietki, bajgle, sałatki oraz desery. Ważną część oferty stanowi Cold Brew Coffee, czyli flagowy produkt polskiej marki, który od niedawna dostępny jest w dwóch nowych smakach: Vanilla i Spicy Carmel.
 
Przed samym otwarciem marka podjęła szereg działań promocyjnych, m.in. nagradzając kawowymi upominkami wszystkich, którzy pojawili się przed powstającą kawiarnią z kubkiem kawy i zamieścili zdjęcie na Instagramie. W Galerii Katowickiej zaplanowano też dwa specjalne warsztaty kawowe o alternatywnych metodach parzenia kawy. Pierwszy odbędzie się 2 sierpnia na antresoli, drugi 7 sierpnia na scenie Teatru Śląskiego znajdującej się w galerii.
 
- Nasze kawiarnie są już obecne we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lesznie i Trójmieście. Cieszymy się, że od teraz jesteśmy także na Śląsku, gdzie zainteresowanie kraftową kawą jest bardzo duże - powiedział Łukasz Mrowiński, CEO Etno Cafe.
 
Etno Cafe w Katowicach to już czwarty otwarty w tym roku lokal polskiej firmy. Wcześniej sieci przybyły kawiarnie w Gdyni, Łodzi i Warszawie (Galeria Młociny). 

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.